Amikor a vezeték nélküli csengő a jó választás

A csengő minden lakás vagy ház alapvető kelléke, melynek kialakítására számos variáció létezik. Olyan helyre telepítenél csengőt, ahol korábban nem volt, de minimalizálnád a szereléssel járó munkát? Lehet, hogy számodra a vezeték nélküli csengő jelenti a legjobb megoldást.
Vezetékes vagy vezeték nélküli csengő?
Mivel gyakorlatilag minden lakásban van előre kialakított csengő, ezért sokan magától értetődőnek veszik, hogy azt még egy lakásfelújítás során sem kell lecserélni. Más a helyzet, ha új lakás építéséről van szó, de főleg akkor, ha egy kertkapura szeretnénk csengőt felszerelni. Az ok egyszerű: egy új csengő kialakítása (még ha maga a kapcsoló igen olcsó is), viszonylag sok munkát igénylő folyamat, amely fúrást vagy akár vésést is igényelhet. Amennyiben ráadásul a háztól távolabbi kertkapura tennél csengőt, a vezetéket nem lesz egyszerű végigvezetni az egész kerten. Erre lehet jó megoldás a vezeték nélküli csengő.
Ezek a készülékek rádiófrekvenciás jelátvitellel működnek, és két egységből állnak: egy adóból (ez a nyomógomb) és egy vevőből (ez pedig a csengő). Az adót és a vevőt bárhova felszerelheted, és mivel párosítás után állandó kapcsolatban vannak egymással, már használhatod is őket. Bizonyos típusú készülékek gombelemmel üzemelnek, másokat akkumulátorral látnak el, de léteznek napelemmel működő csengők is.
A vezeték nélküli csengők előnyei
Amellett, hogy a legkorszerűbb csengők is maximum néhány ezer forintba kerülnek, a vezeték nélküli változatok rendkívül könnyen felszerelhetők, és a hatótávolságuk is elég nagy lehet. Persze, ebben a tekintetben érdemes jól megfontolni, hogy hova is akarod telepíteni az eszközt, hiszen nem mindegy, hogy a nyomógomb által kibocsátott jelnek szabad levegőn vagy egy vastagabb falon kell áthaladnia. A hatótávolság attól függ, hogy a jel milyen akadályokba ütközik. Éppen ezért, ha a csengő leírásában megtalálod a hatótávolságot, ez az érték mindig szabad területre vonatkozik. A hatótávolság attól függően változhat, hogy a jel milyen akadályokba ütközik, így fa vagy gipsz falak esetén akár 20%-ot, téglafalak esetén akár 40%-ot, de robusztusabb vasbeton falak esetén akár 80%-ot is szükséges lehet kivonni a hivatalosan feltüntetett értékből.
Ezt mindenképp vedd figyelembe vásárlás előtt!
Ha csengőt vásárolsz, a dizájn és a hatótávolság mellett még van egy-két praktikus szempont, amit mérlegelned kell. Az egyik legfontosabb, hogy a csengő vízálló-e vagy sem. Nem minden esetben szükséges vízálló kivitelt választanod (például egy lépcsőházban vagy akár jól fedett teraszon felszerelt készüléknél felesleges), de egy kertkapura biztos, hogy vízálló típust ajánlunk. Ugyanilyen fontos, hogy a csengőt mennyire tudod majd személyre szabni. A szabályozhatóság nem csupán a különböző stílusú csengőhangokra érthető, de az állítható és akár némítható hangerőre is. Bizonyos esetekben ugyanis fontos lehet, hogy halk vagy akár kifejezetten hangos legyen a csengetés hangereje.
Te milyen csengőt vásárolnál? Akár csengőszettet, akár nyomógombot választanál, tekintsd meg webáruházunk kínálatát, és rendelj most!